Pianka polietylenowa

Pianka polietylenowa czyli spieniony polietylen dzięki swoim niepowtarzalnym właściwościom jest materiałem powszechnie stosowanym w przemyśle, w szczególności w transporcie i spedycji. Idealnie nadaje się do wypełniania paczek i przesyłek.

 

Zastosowanie pianki polietylenowej w pakowaniu

Pianka doskonale amortyzuje wszelkie wstrząsy. To co bardzo istotne – dzięki swojej gładkiej i miękkiej powierzchni zabezpieczone produkty nie rysują się. Dlatego tak dobrze sprawdzi się przy zabezpieczaniu szklanych powierzchni. Pakując kilka produktów w jedno opakowanie koniecznie trzeba je od siebie rozdzielić. Nawet niewielkie drgania i tarcia przedmiotów spowodują ich uszkodzenie. Dzięki piance polietylenowej unikniemy tego problemu.

pianka polietylenowa

Zalety pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa jest surowcem wodoodpornym, dlatego tak chętnie stosowana jest na przykład przy zabezpieczaniu sprzętu elektronicznego. Niektóre pianki dopuszczone są do kontaktu z żywnością i zabezpiecza się nimi delikatne owoce i warzywa.

Kolejną zaletą pianki jest fakt, iż jest to surowiec bezwonny i bezpyłowy, co powoduje, że zakres zastosowań robi się jeszcze większy.
Pianka polietylenowa jest bardzo wytrzymała. Trudno ją zniszczyć i może nam służyć latami.

Dobrej jakości pianka cechuje duża sprężystość. Po zgnieceniu szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu.

Pianka jest bardzo lekka tak więc waga wypełnionej paczki jest praktycznie taka sama i koszt wysyłki nie wzrasta.

Jak nie przekonaliśmy Was jeszcze do używania tego materiału dodamy tylko na koniec, że zapakowane w ten sposób przedmioty wyglądają czysto, schludnie i elegancko. Zachęcamy!

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *