Jak zapakować szkło do wysyłki

1. Dobierz odpowiednie pudełko. Delikatne przedmioty najlepiej wysyłać w opakowaniach tekturowych. Wybierz opakowanie nieznacznie większe od wysyłanego przedmiotu. Radzilibyśmy również zdecydować się na tekturę 5-cio warstwową. Jest oczywiście bardziej wytrzymała, ale również bardziej odporna na przebicia.
W naszym sklepie łatwo znajdziesz pudełka z tej mocnej tektury – wystarczy, że w filtrze przy pudełkach odznaczysz: jakość tektury 5-warstwowa.

pakowanie szkła do wysyłki

Zobacz w sklepie: kartony 5-cio warstwowe

2. Delikatny przedmiot, na przykład szkło lub porcelanę, owiń pianką polietylenową. Pianka jest miękka i gładka i doskonale zamortyzuje wszelkie drgania, zabezpieczając również przedmiot przed zarysowaniami.

pianka-polietylenowa

Zobacz w sklepie: pianka polietylenowa

3. Wypełnij całą wolną przestrzeń opakowania. Możesz to zrobić na przykład przy użyciu folii bąbelkowej. Pamiętaj, aby przedmiot oddzielony był od pudełka folią ze wszystkich stron, z czterech boków, z góry i z dołu.

4. Odpowiednio oznacz przesyłkę. Na pudełku naklej z kilku stron etykiety ostrzegawcze np.: „ostrożnie szkło” lub „nie rzucać”

etykiety na paczki etykiety-samoprzylepne-nadruk-ostroznie-szklo-100x100mm-op-100szt

Możesz w tym celu użyć również taśmy samoprzylepnej ze standardowym nadrukiem.

taśma pakowa ostrożnie szkło

 

You may also like

1 komentarz

  1. Taka naklejka na opakowanie oczywiście się przyda, ale jeszcze lepiej byłoby, gdyby kurierzy i osoby na sortowni rzeczywiście w każdym przypadku chciały na nie zwracać uwagę. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *