Pomysł na przewagę konkurencyjną dla sklepów internetowych – pudełka z paskiem klejowym

Konkurencja nie śpi. Kiedy prowadzisz własną firmę cały czas musisz być czujny i musisz szukać nowych obszarów do budowania przewagi konkurencyjnej. Każdy przedsiębiorca wie, że obniżanie cen prowadzi donikąd i to nie tam należy szukać przewag konkurencyjnych. W takim razie gdzie? Mam dla Ciebie fajny pomysł, jeszcze mało popularny na polskim rynku.

Wyobraź sobie taką sytuację (pewnie sam w niej nie raz uczestniczyłeś). Dzwonek do drzwi. Przyjechał kurier z paczką. Zamówiłeś sobie coś wymarzonego w sklepie internetowym i teraz z niecierpliwością czekasz na dostawę. I jest! Odbierasz paczkę i zaczynasz się dobierać do zawartości. Ale hola! To nie takie proste. Paczka jest solidnie zapakowana. To z jednej strony dobrze, bo towar w środku jest bezpieczny. Ale czy nie można tego osiągnąć nie owijając paczki długimi metrami taśmy klejącej i stretchu? Nie wygląda to elegancko i naprawdę trudno jest się dostać do środka. Musisz ciąć nożyczkami, nożem, uważać żeby nie uszkodzić zawartości.

I właśnie tu jest przestrzeń na zbudowanie Twojej przewagi konkurencyjnej. W miejscu i czasie na które wydaje się, że nie masz bezpośredniego wpływu. Zapakuj towar tak, aby był bezpieczny, ale żeby można się było do niego dostać w ciągu sekundy. Jak to zrobić? Zapakuj swoje produkty w pudełka wyposażone w pasek klejowy i tasiemkę zrywającą. Dzięki temu łatwemu rozwiązaniu otwarcie Twojej przesyłki zajmie dosłownie sekundę. Ten prosty zabieg bardzo wpływa na zadowolenie Twoich klientów z otrzymanej przesyłki. I jednocześnie przekłada się na pozytywne postrzeganie całego sklepu. Zwróć uwagę, że najwięksi gracze na rynku e-commerce stosują właśnie takie opakowania.

larton z paskiem klejowym

 

Dzięki tasiemce klejowej pudełko bardzo szybko zostaje zamknięte – i jest to zamknięcie bezpieczne. Umieszczona na pudełku specjalna tasiemka zrywającą umożliwia otwarcie przesyłki w jedną chwilę, bez wysiłku i bez ryzyka uszkodzenia zawartości. Klienci naprawdę doceniają i lubią to rozwiązanie.
Co jeszcze możesz zaproponować swoim Klientom? Umieść na pudełku dodatkowy pasek klejowy.

 

pudełko z paskiem klejowym
W ten sposób bardzo ułatwisz zapakowanie zwracanych towarów. Jest to rozwiązanie idealne dla sklepów internetowych z odzieżą lub obuwiem. To udogodnienie i ta prostota w zwracaniu towaru sprawi, że klient z przyjemnością i bez obaw dokona ponownych zakupów w Twoim sklepie. A przecież o takiego klienta nam chodzi. Przy bardzo wysokich kosztach pozyskania nowego klienta, ten który wraca jest najcenniejszy i o niego trzeba bardzo zabiegać.

Takie opakowania możesz oczywiście zrobić na zamówienie w naszym sklepie kraften.pl. Ale już niedługo wprowadzimy do ciągłej sprzedaży kilka popularnych wymiarów. Będziesz mógł je kupić w dowolnej, nawet niewielkiej ilości. Jeżeli jesteś zainteresowany takimi pudełkami napisz nam jaki wymiar najbardziej by Ci odpowiadał. Postaramy się wprowadzić je do naszej stałej oferty!

You may also like

1 komentarz

  1. Super rozwiązanie. Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań, może bardzo usprawnić proces pakowania i odpakowywania, dlatego ważne aby firmy sięgały po tego typu rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *