Kartony paletowe

Najbardziej popularnymi paletami na polskim rynku są palety EURO o wymiarze 1200×800 lub palety typu EURO zwane przemysłowymi, o tym samym wymiarze.

Gdy wysyłamy towar w kartonach ustawionych na paletach musimy się starać, aby pudełka nie wystawały poza wymiar 1200×800. Ma to duże znaczenie kosztowe. Gdy kartony wystają poza paletę mogą wzrosnąć koszty transportu, magazynowania, towar może być znacznie łatwiej uszkodzony.

Unikajmy częstych błędów! Przy zamawianiu kartonów zazwyczaj posługujemy się wymiarem wewnętrznym pudełka – zależy nam przecież, aby w kartonie zmieścił się nasz towar. Dlatego też chcąc, aby pudełko ładnie mieściło się na palecie musimy pamiętać, że tektura falista też ma swoją grubość. Zamiast pudełek 400×300 zamówmy 380×280, zamiast 600×400 zamówmy 580×380. Będziemy mieli wtedy pewność, że towar nie będzie wystawał poza paletę.

Aby ułatwić wyszukiwanie pudeł w naszym sklepie Kraften.pl w opcjach filtrowania wystarczy odznaczyć: Dopasowane do palety 1200/800.

Kartony paletowe

W wynikach wyszukiwania znajdziemy tylko pudła, które po ułożeniu na palecie nie będą poza nią wystawać.
Jeżeli towar jest cięższy lub na palecie jest ustawionych więcej warstw, warto między warstwy pudeł włożyć przekładkę. Znakomicie sprawdzą się przekładki z tektury falistej.

 

Aby towar był bezpieczny całość palety należy spiąć taśmą a następnie owinąć dokładnie folią stretch. Świetnym rozwiązaniem przy magazynowaniu towaru na paletach są pokrowce na palety. Towar jest bardzo dobrze zabezpieczony, a my zawsze mamy do niego łatwy i wygodny dostęp.

Plandeka na paletę

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *