Fasony pudełek, które nie wymagają wykrojników

Klienci często pytają nas czy do wyprodukowania pudełek kartonowych w konkretnym wymiarze trzeba będzie robić wykrojnik, a co za tym idzie ponosić koszty przygotowalni. Jeżeli chcemy zrobić pudełko fasonowe konieczne będzie wykonanie wykrojnika lub skorzystanie z bogatej, kilkutysięcznej bazy gotowych wykrojników firmy Kraften.

Istnieje jednak kilka fasonów opakowań do zrobienia których nie trzeba przygotowywać wykrojnika a przy każdej nowej produkcji możemy dowolnie zmieniać wymiary według potrzeb Klienta.

Poniżej prezentujemy fasony takich pudełek i krótko omawiamy ich zastosowanie.

Standardowy karton klapowy (FEFCO 201)

To najpopularniejszy i najtańszy sposób zapakowania produktów. Fason ten zapewnia najmniejsze z możliwych zużycie surowca. Jest stosunkowo tani w produkcji i łatwy w użytkowaniu. Klient otrzymuje pudełka sklejone w jednym punkcie, złożone na płasko. Sam zaś po zapakowaniu towaru musi zakleić pudełka taśmą samoprzylepną z góry i z dołu. Pudełka mogą służyć do zapakowania przeróżnych produktów: małych i dużych, lekkich i ciężkich. Wystarczy odpowiednio dobrać jakość tektury i w ten sposób wpłynąć na wytrzymałość opakowania.

standardowe pudełko klapowe fefco 201

 

Karton klapowy otwarty (FEFCO 200)

Jest to pudełko bez górnych klap, otwarte. Często do zapakowania produktów wykonuje się dwa takie pudełka: dół bez górnych klap i troszkę większą górę bez dolnych klap, która pełni rolę przykrywki do pudełka. Po usunięciu przykrywki zapakowane produkty pozostają w pudełku i jest do nich łatwy dostęp. Dodatkowo, w czasie magazynowania oraz transportu pudełko jest wzmocnione bowiem na wszystkich bokach jest podwójna warstwa tektury.

pudełko klapowe otwarte fefco 200 pudełko klapowe otwarte

Karton klapowy z pełnymi klapami (FEFCO 203)

To inny rodzaj pudełka klapowego, w którym klapki zamykające pudełko nie stykają się ze sobą, ale sięgają po całej szerokości pudełka. Taka konstrukcja  dodatkowo wzmacnia pudełko na dnie i na górze chroniąc lepiej zapakowany produkt.

pudelko klapowe z pełnymi klapami fefco 203

Pudełko klapowe z zachodzącymi klapkami (FEFCO 202)

Pudełko klapowe, w którym klapki nie stykają się na środku tylko delikatnie na siebie zachodzą. Dzięki takiej konstrukcji zapakowany towar jest dodatkowo zabezpieczony. Osoba otwierająca pudełko i rozcinająca taśmę zamykającą pudełko nie ma możliwości uszkodzenia produktu bowiem od spodu nożyk napotyka dodatkową warstwę tektury.

pudełko klapowe fefco 202

Taca do samodzielnego sklejenia (FEFCO 300)

Do zapakowania dużych i płaskich lub niewysokich przedmiotów bardzo dobrze sprawdzi się taca do samodzielnego sklejenia – jest to niewątpliwie najtańszy fason pudełka, aby spakować tego typu produkty. Wykonuje się dwie tace, jedną trochę większą od drugiej. Klient musi jednak pamiętać, że otrzymuje tace nie sklejone, ułożone na płasko i on sam przy pakowaniu produktu musi skleić lub zszyć pudełka.

taca z kartonu fefco 300

Owijka (FEFCO 409)

Tanim i dobrym sposobem na zapakowanie długich przedmiotów jest skorzystanie z fasonu fefco 409. Musimy jednak pamiętać, że tutaj także otrzymamy pudełka nie sklejone i po zapakowaniu produktu należy samodzielnie (najlepiej przy użyciu taśmy samoprzylepnej) zakleić pudełko po całym długim boku, jak również na końcach pudełka.

owijka na książki i magazyny

Wypełnienia do pudełek, wkładki, przekładki

Bez wykrojników możemy też zrobić wiele przekładek i odpowiednio zbigowanych wkładek do pudełek.

przekładki do kartonów

Kratka (FEFCO 933 i inne)

Kratki również można wykonać bez konieczności robienia wykrojników. Musimy mieć jednak na uwadze, że finalny efekt może być ciut mniej estetyczny niż kratki wycinane z wykrojników.

przekładki do pudełek

 

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości czy dany fason wymaga robienia wykrojnika zapraszamy do kontaktu z nami. Podpowiemy najlepsze rozwiązanie!

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *