Dom z tektury

Dom z tektury – tak, tak. I nie mam na myśli małego tekturowego domku dla małych księżniczek. Prawdziwy dom! Choć nie można powiedzieć, że zwyczajny.

Wikkelhouse (bo tak się nazywa to tekturowe cudeńko) zostało wymyślone, opracowane a teraz produkowane przez Fiction Factory z Amsterdamu. Dom składa się z modułów – każdy o powierzchni 5 m2. Możemy je dowolnie konfigurować w zależności od naszych potrzeb.

Dom z tektury

Poszczególne moduły wykonane są z 24 nawiniętych na siebie warstw tektury. Tektura oczywiście jest w odpowiedni sposób zabezpieczona wodoodpornymi środkami.

dom z tektury 2

Od zewnątrz dom wykończony jest drewnem. W środku króluje sklejka. Całość wygląda spójnie, prosto i ekologicznie – jak na tekturę przystało. Moim zdaniem design na najwyższym poziomie.

Rocznie produkowanych jest 12 takich domów. Może zastanawiacie się ile taki dom (a raczej domek) kosztuje. Cena 3 podstawowych modułów do 25 000 EURO. Na razie sprzedawany jest zaledwie w kilku krajach Europejskich: Holandii, Belgii, Luxemburgu, Francji, Danii i Wielkiej Brytanii. Tak więc w Polsce prawdopodobnie nie prędko go zobaczymy. Pozostaje podziwiać zdjęcia.

zrzut-ekranu-2016-12-02-o-10-11-46 dom z tektury

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *